جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

به دلیل تعمیرات خطوط تلفن، از تاریخ 26 لغایت 28 فروردین تمامی خطوط تلفن شرکت قطع می‌باشد؛ به منظور ارتباط با کارشناس‌های شرکت از طریق پیام‌رسان‌های تلگرام و واتس‌آپ، پاسخگوی شما خواهیم بود.

RFID در در کاخانه کاشی و سرامیک

در جلسه‌های متعددی که به عنوان مشاور از کارخانه‌های صنایع مختلف بازدید داشتیم و پای صحبت مدیران سازمان‌ها نشستیم، دریافتیم که مقوله بهینه‌سازی و اتوماسیون فرآیندهای کارخانه، مسئله بسیاری از کارخانه‌های کشور است. البته این مشکلات به ایران ختم نمی‌شود و عمده واحدهای تولیدی سراسر جهان با این چالش مواجه هستند.

در سال‌های اخیر موضوع استفاده از سیستم‌های هوشمند در کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی، بحث داغ میان مدیران سازمان‌ها بوده‌است. جلوگیری از ضررهای مدیریت انبار و کارخانه، راه‌حلی غیر از هوشمند سازی خط تولید و انبار باقی نگذاشته است.

در میان صنایع مختلف، صنعت کاشی و سرامیک از پیشگامان استفاده از سیستم‌های نوین انبارداری به شمار می‌رود. راهکار انبارداری و خط تولید هوشمند، در کارخانه کاشی و سرامیک تبدیل به یکی سیستم قابل اعتماد شده‌است.

کارخانه کاشی و سرامیک

دغدغه‌های کارخانه کاشی و سرامیک

در کارخانه کاشی، به مشابه صنایع دیگر، فرآیندهای اتوماسیون خط تولید و مدیریت انبارداری شامل 7 مرحله اصلی است؛ این مراحل شامل موارد زیر است:

در سال‌های اخیر، شرکت‌های مختلفی از صنف کاشی و سرامیک، به‌منظور بهینه‌سازی این فرآیندها با هدف دریافت راهکار به شرکت آویژه مراجعه کرده‌اند؛ در ادامه با جزئیات راهکار مدیریت انبار و خط تولید آشنا خواهید شد.

چالش‌های مدیریت کارخانه کاشی و سرامیک

راهکار هوشمند سازی کارخانه کاشی

مهم‌ترین مسئله در مدیریت کارخانه کاشی و سرامیک، رهگیری و کنترل پالت محصولات از پایان تولید تا خروج از کارخانه است. استفاده از سیستم‌های سنتی مانند بارکد، به علت دقت پایین و زمان بالای اجرای فرآیندها، در کارخانه‌هایی با حجم تولید بالا تقریبا منسوخ شده‌اند.

امروزه تکنولوژی RFID، به عنوان سیستم دقیق و قابل اعتمادی در زمینه رهگیری پالت و محصولات کاشی و سرامیک در سراسر جهان شناخته شده است. این تکنولوژی با استفاده از تجهیزات سخت افزاری در کنار نرم افزار انبارداری، به گزینه مطمئنی برای هوشمندسازی کارخانه تبدیل شده است.

مدیریت کارخانه کاشی

معرفی تجهیزات اتوماسیون کارخانه کاشی و سرامیک

پیاده سازی راهکار مدیریت انبارداری و خط تولید، نیازمند تجهیزات RFID است؛ سخت افزارهای مورد نیاز شامل تگ RFID، ریدر ثابت RFID، ریدر پرتابل RFID یا هندهلد و لیبل پرینتر RFID هستند. در کنار این تجهیزات، برای ثبت و تحلیل دیتا، به یک نرم افزار انبار نیاز خواهید داشت.

لیبلینگ پالت کاشی و سرامیک، به شما اجازه رهگیری جابه‌جایی محصولات در کارخانه را می‌دهد؛ علاوه‌بر این، انجام فرآیندهای ورود و خروج، چیدمان کالا، کنترل کیفیت، انبارگردانی و جمع‌آوری حواله، با قرائت این تگ‌ها توسط ریدرهای ثابت و پرتابل RFID انجام می‌گیرد.

جمع‌بندی

کارخانه کاشی و سرامیک، قلب تپنده هر مجموعه تولیدی کاشی به شمار می‌رود و هر اشتباه کوچک در مدیریت محصولات، نتیجه‌ای جز ضرر مالی نخواهد داشت.

اگر شما هم با مشکلاتی در زمینه رهگیری محصولات و مدیریت کارخانه دست و پنجه نرم می‌کنید، بیشتر از این وقت را هدر ندهید و برای پیاده‌سازی راهکار مدیریت انبار و هوشمندسازی خط تولید با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره رایگان انبارداری شرکت آویژه استفاده کنید.

کاربرد سیستم RFID در مدیریت کارخانه

سوالات متداول در خصوص هوشمند سازی کارخانه کاشی

هوشمند سازی کارخانه کاشی به چه معناست؟

هوشمندسازی کارخانه کاشی و سرامیک، به معنای استفاده از تجهیزات کنترل و رهگیری، مشابه RFID، برای مدیریت پالت محصولات کاشی در سراسر کارخانه است.

هزینه پیاده‌سازی سامانه سیلو در کارخانه کاشی و سرامیک چه میزان است؟

هزینه پیاده‌سازی سامانه مدیریت کارخانه سیلو، وابسته به ابعاد کارخانه کاشی و پیچیدگی‌های پروژه متغیر است. تعداد و تنوع سخت افزارهای به‌کار گرفته‌شده در پروژه RFID و همچنین هزینه نرم‌افزار موجود در پروژه، عمده هزینه این پروژه را تشکیل می‌دهد.

مدت زمان پیاده سازی سیستم هوشمند در کارخانه کاشی چه مدت است؟