کارت rfid | کارت مایفر | کارت RO

کارت مایفر را می‌توان به عنوان مهم‌ترین و رایج‌ترین عضو از خانواده کارت های rfid معرفی کرد؛ کارت rfid با توجه به بازه‌های فرکانسی مختلف، داری انواع مختلفی است که به آن اشاره می‌کنیم:

مهم‌ترین انواع کارت rfid، کارت مایفر، کارت ro و کارت UHF است.

RFID Card

در ایران به کارت rfid، کارت هوشمند، اسمارت کارت، کارت مغناطیسی و یا کارت مگنت نیز گفته می‌شود؛ از رایج‌ترین کارت های rfid مورد استفاده می‌توان به کارت مترو و یا کارت اعتباری اشاره کرد.

انواع کارت rfid

کارت مایفر

کارت RO

کارت برد بلند (UHF)

کارت مایفر | کارت Mifare | کارت rfid 13.56 مگاهرتز

کارت مایفر یک کارت هوشمند با قابلیت قرائت از فاصله 10 سانتی متری است که با حفظ موارد امنیتی می‌توان اطلاعات را بر رو آن ذخیره کرد و از طریق شناسه منحصر به فرد آن، آن را شناسایی نمود.

لغت مایفر در کارت مایفر (Mifare card)، برگرفته از اصطلاح MIKron FARE Collection System است که معرف یک برند شناخته شده از سازنده تراشه rfid در فرکانس پسیو و متعلق به شرکت فیلیپس می‌باشد.

کارت مایفر برای قرائت، نیازی به تماس با ریدر rfid ندارد؛ چرا که این کارت مطابق با الزامات استاندارد ISO 14443 / IEC، توسط یک آنتن داخلی تغزیه می‌شود و زمانی که این کارت rfid در میدان مغناطیسی قرار می‌گیرد، واکنش نشان می‌دهد.

کارت مایفر به دلیل ویژگی‌هایی که دارد، دارای کاربردهای فراوانی است؛ هتل‌ها، باشگاه‌های مشتریان، مجموعه‌های ورزشی و سیستم‌های حمل و نقل شهری تنها بخشی از کاربردهای استفاده از این کارت هستند.

کارت 125 کیلوهرتز rfid | کارت RO | کارت 125

کارت RO که به آن کارت 125 کیلوهرتز و کارت R/O نیز گفته می‌شود، یک نوع کارت rfid در فرکانس ۱۲۵ کیلوهرتز است که برای قرائت لازم است تا با ریدر کارت در تماس قرار بگیرد.

همچنین این نوع کارت از حافظه اطلاعات پشتیبانی نمی‌کند و نمی‌توان اطلاعاتی را بر روی آن ذخیره نمود.

موقع قرائت کارت 125 Kz، تنها شماره شناسه آن قرائت می‌شود.

انواع کارت های rfid

کارت مایفر rfid | کارت 13.56

کارت ۱۳٫۵۶ مگاهرتز مایفر

کارت کلم شل ۱۳٫۵۶ مگاهرتز مایفر

کارت 125 RO rfid
کارت UHF rfid
کارت ترکیبی rfid

کارت ترکیبی ۱۳٫۵۶ مگاهرتز مایفر و ۱۲۵ کیلوهرتز RO

کارت ترکیبی RO و UHF

کارت ترکیبی برد بلند UHF و مغناطیسی HICO

کارت ترکیبی ۱۳٫۵۶ مگاهرتز مایفر و مغناطیسی HICO

سایر کارت های rfid

کارت NFC NTAG 213

کارت دسفایر DESFIRE

کارت مغناطیسی ( کارت مگنت ) HICO

کارت PVC ساده

هر کجا نیاز داشتید تا یک انسان، شیء، کالا و یا هر چیز دیگر را در هر زمانی شناسایی کنید و اطلاعاتی از آن در اختیار داشته باشید، می‌توانید روی RFID حساب کنید.»

RFID Card

برای خرید کارت مایفر، کارت ro و کارت rfid با ما در تماس باشید.

اسکرول به بالا question