جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فرایند حل مساله و اجرای یک پروژه RFID

شناسایی نیاز پروپوزال طراحی پایلوت اجرا پشتیبانی

RFID Project Steps

پیاده سازی صحیح و دقیق راهکارهای مبتنی بر تکنولوژی RFID، در بسیاری از موارد می‌تواند فرایند‌ها را در یک مجموعه بهینه سازد و کارایی را افزایش دهد؛

از طرفی نیز عدم دقت به مجموعه‌ای از نکات در هنگام اجرای یک پروژه RFID، می‌تواند این پروژه را از یک پروژه کارآمد و موفق، تبدیل به یک پروژه شکست خورده کند.

شرکت آویژه با در اختیار داشتن تجربه‌های بسیار در زمینه پیاده سازی پروژه‌های RFID، سعی دارد تا تمامی پروژه‌های خود را با موفقیت به اتمام برساند.

برای تحقق این اتفاق، لازم است تا هر پروژه با آنالیز دقیق نیاز‌های مشتری و همچنین بررسی شرایط محیطی آغاز شود.

بنابراین فرایند اجرای یک پروژه RFID در مجموعه آویژه، طبق مراحل زیر طی می‌شود:

مراحل اجرای پروژه rfid توسط شرکت تدبیر داده آویژه

تحلیل و بررسی نیازها

در این مرحله، نیازهای سازمان و هدف از پیاده‌سازی سیستم اجرای تولید، مورد بررسی قرار می‌گیرد. تیم پیاده‌سازی سیستم باید با مدیران و کارکنان سازمان در تعیین نیازها و اهداف مشارکت کند.

طراحی سیستم

در این مرحله، ساختار کلی MES شناسایی شده و نحوه جمع‌آوری و پردازش اطلاعات شفاف شده و  و چگونگی ارتباط با سایر سیستم‌ها، مشخص می‌شود.

پیاده‌سازی و سفارشی‌سازی

در این مرحله، MES بر اساس نیازهای سازمان پیاده‌سازی و سفارشی‌سازی می‌شود. این فرآیند شامل تنظیمات سیستم، ایجاد پیش‌فرض‌ها، تعریف ضوابط و قوانین و اتصال به سیستم‌های دیگر است.

آزمون و ارزیابی

پس از پیاده‌سازی، سیستم مدیریت اجرایی کارخانه، تحت آزمون قرار می‌گیرد. این شامل اجرای تست‌های عملکردی، تست‌های اتصال و ارزیابی عملکرد سیستم است.

آموزش و آشنایی با سیستم

کارکنان سازمان باید با MES آشنا شده و بتوانند از آن به درستی استفاده کنند. در این مرحله، آموزش‌های لازم به کارکنان ارائه می‌شود.

راه‌اندازی و مستندسازی

MES بر روی سرورها و شبکه‌های سازمان راه‌اندازی می‌شود و مستندسازی لازم برای استفاده و نگهداری آن انجام می‌شود.

پشتیبانی سیستم

پس از راه‌اندازی، تیم پشتیبانی به مراقبت و نگهداری MES می‌پردازد. تا از صحت عملکرد سیستم اطمینان حاصل کنند و در صورت بروز خطاها یا نیاز به به‌روزرسانی، تعمیرات و تغییرات لازم را انجام دهند.

در این بخش با گام‌های حل مساله توسط مجموعه آویژه آشنا شدید.
با راهکارهای RFID نیز آشنا شوید

گالری تصاویر پروژه‌ها

پیمایش به بالا