فرایند حل مساله و اجرای یک پروژه RFID

شناسایی نیاز پروپوزال طراحی پایلوت اجرا پشتیبانی

RFID Project Steps

پیاده سازی صحیح و دقیق راهکارهای مبتنی بر تکنولوژی RFID، در بسیاری از موارد می‌تواند فرایند‌ها را در یک مجموعه بهینه سازد و کارایی را افزایش دهد؛

از طرفی نیز عدم دقت به مجموعه‌ای از نکات در هنگام اجرای یک پروژه RFID، می‌تواند این پروژه را از یک پروژه کارآمد و موفق، تبدیل به یک پروژه شکست خورده کند.

شرکت آویژه با در اختیار داشتن تجربه‌های بسیار در زمینه پیاده سازی پروژه‌های RFID، سعی دارد تا تمامی پروژه‌های خود را با موفقیت به اتمام برساند.

برای تحقق این اتفاق، لازم است تا هر پروژه با آنالیز دقیق نیاز‌های مشتری و همچنین بررسی شرایط محیطی آغاز شود.

بنابراین فرایند اجرای یک پروژه RFID در مجموعه آویژه، طبق مراحل زیر طی می‌شود:

مراحل اجرای پروژه rfid توسط شرکت تدبیر داده آویژه

شناسایی دقیق نیاز‌های کارفرما | فرایند اجرای پروژه rfid

در نخستین گام، کارشناسان فروش مجموعه آویژه، مسائل کارفرما را به صورت دقیق شناسایی می‌کنند؛ تا زمانی که  صورت مساله به درستی تعریف نشود، نمی‌توان راه حلی برای آن ارائه داد.

این شناسایی از طریق برگزاری جلسه‌ای حضوری با کارفرما صورت می‌گیرد؛ جلسه‌ای که در صورت نیاز با بازدید فنی ابتدایی از محل پروژه نیز همراه خواهد بود.

در این مرحله در صورتی که مساله کارفرما با راهکارهای ساده‌تری برطرف شود، این راهکارها به اطلاع کارفرما می‌رسد.

تهیه پروپوزال | فرایند اجرای پروژه rfid

در مرحله بعد و پس از تعیین مساله، راهکار پیشنهادی ابتدایی ما برای حل مساله تعریف شده در طی دو پروپوزال فنی و مدیریتی در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد.

در پروپوزال فنی تهیه شده تمامی جزئیات فنی مورد نیاز این پروژه به اطلاع کارفرما می‌رسد؛ کارفرما در پروپوزال مدیریتی از تمامی هزینه‌های برآورد شده و زمان‌بندی این پروژه آگاه می‌شود.

لازم به ذکر است تا این مرحله، هیچ هزینه‌ای شامل کارفرما نخواهد شد.

در برخی از پروژه‌ها با توجه به پیچیدگی بسیار زیاد پروژه، لازم است قبل از آغاز فرایندهای پایلوت و پیاده‌سازی، فاز طراحی آغاز شود.

فاز طراحی | فرایند اجرای پروژه rfid

فاز طراحی به طور معمول شامل مطالعات امکان سنجی است؛ در طی این فاز مراحل زیر طی خواهد شد:

تهیه نقشه راه | فاز طراحی پروژه rfid

در این مرحله با همراهی کارفرما، فرایندهای درگیر در این پروژه را شناسایی می‌کنیم تا معین شود بکارگیری این تکنولوژی در هر بخش، کدام یک از فرایندها را بهینه می‌کند.

در نتیجه ارزش افزوده واقعی بکارگیری این تکنولوژی در بهینه سازی فرایندها، هوشمندسازی و یا جمع‌آوری اطلاعات در این پروژه خاص معین می‌شود و در نتیجه قادر خواهیم بود تا نرخ بازگشت سرمایه در این پروژه را محاسبه کنیم.

توسعه نرم افزار | فاز طراحی پروژه rfid

در پروژه‌هایی با میزان پیچیدگی بالا، لازم است تا نرم‌افزار اختصاصی برای پوشش تمامی نیاز‌های مساله طراحی شود؛ این طراحی در این مرحله صورت می‌گیرد.

یک تیم حرفه‌ای از کارشناسان توسعه دهنده نرم‌افزار برای طراحی این نرم‌افزارها در مجموعه آویژه مستقر هستند.

این تیم قادر است تا مطابق الزامات خاص نیازهای موجود در یک پروژه، نرم افزار سفارشی بنویسد و یا با یکپارچه سازی نرم‌افزارهای موجود در مجموعه آویژه، نیازهای نرم‌افزاری پروژه را پوشش دهد.

انتخاب سخت افزار | فاز طراحی پروژه rfid

به صورت کلی پروژه‌های RFID از مجموعه‌ای از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای یکپارچه تشکیل شده‌اند؛ انتخاب صحیح سخت‌‌افزارهای مورد نیاز هر پروژه، از مهم‌ترین بخش‌های هر پروژه RFID است.

بسیاری از پروژه‌های RFID به علت عدم انتخاب صحیح سخت‌افزارها، با شکست مواجه شده‌اند.

در پروژه‌هایی با پیچیدگی بالا، انتخاب سخت‌افزارها و تست محیطی آن‌ها در این مرحله صورت می‌گیرد.

سرمایه‌گذاری کارفرمایان در فاز طراحی می‌تواند کارفرما را از میزان موفقیت پروژه آگاه کند؛ به صورتی که پروژه تعریف شده با نرخ بازگشت سرمایه بالا حتما اجرا شود و یا حتی از اجرای یک پروژه با ضررهای بزرگ جلوگیری شود

پایلوت | فرایند اجرای پروژه rfid

پس از تهیه پروپوزال و در صورت نیاز، انجام فاز طراحی، پروژه در ابعاد کوچک در مجموعه مورد نظر پیاده‌سازی می‌شود؛ این پیاده‌سازی، احتمال شکست پروژه را به صفر نزدیک می‌کند.

پیاده سازی پروژه | فرایند اجرای پروژه rfid

پس از موفقیت آمیز بودن فاز پایلوت، پروژه در ابعاد واقعی خود پیاده‌سازی می‌شود و به کارفرما تحویل داده می‌شود؛ این تحویل در طی مدت زمان معینی صورت می‌گیرد تا استقرار به صورت دقیق صورت پذیرد.

پشتیبانی | فرایند اجرای پروژه rfid

پس از تحویل کامل پروژه و استقرار آن به صورت کامل، فاز پشتیبانی مجموعه آویژه آغاز می‌شود؛ تیم پشتیبانی مجموعه آویژه در کنار کارفرما خواهد ماند تا تمامی اهداف پروژه محقق شود.

در این بخش با گام‌های حل مساله توسط مجموعه آویژه آشنا شدید.
با راهکارهای RFID نیز آشنا شوید

گالری تصاویر پروژه‌ها

اسکرول به بالا