جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

گیت rfid | گیت کنترل تردد

گیت rfid به تنهایی نمی‌تواند جزو تجهیزات rfid محسوب شود اما، به خاطر کابردهای بسیاری که دارد، نمی‌توان آن را از اجزای اصلی یک سیستم rfid ندانست.

گیت rfid در بسیاری از راهکارهای rfid مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ در برخی از راهکارها به عنوان گیت کنترل تردد افراد، در برخی دیگر از راهکارها، به عنوان گیت کنترل ورود و خروج محموله‌های انبار و در برخی دیگر به عنوان گیت ضد سرقت.

این گیت به هیچ وجه ظاهر ثابتی ندارد؛ چراکه، با توجه به نیاز هر پروژه ظاهر آن نیز متفاوت خواهد بود؛ نه تنها ظاهر بلکه باطن آن نیز متفاوت خواهد بود.

منظور از باطن گیت rfid، اجزای تشکیل دهنده آن است و مهم‌ترین عضو یک گیت rfid آنتن rfid داخل آن است؛ چرا که تمامی قواعد و برد قرائت یک گیت rfid را نوع آنتن انتخاب شده و همچنین زوایای قرار‌گیری آن تعیین می‌کند.

و این نیاز هر پروژه است که نوع آنتن rfid را تعیین خواهد کرد؛ آنتن rfid برد بلند یا کوتاه، آنتن rfid انتشار خطی یا انتشار دایره‌ای، آنتن معمولی یا یکپارچه و …

RFID Gate

گیت rfid یا گیت کنترل تردد ؟ مساله این است

پادکست

بسیاری از افراد گیت rfid را با گیت‌های ضد سرقت مانند گیت rf و am اشتباه می‌گیرند؛ در تمامی گفت و گوهای خود با مشتریان به این نکته اشاره می‌کنیم که گیت rfid دزدگیر نیست، بلکه فراتر از آن است.

گیت rfid را می‌توان یک گیت کنترل تردد دانست؛ کنترل تردد هرچیز؛ از کنترل تردد افراد مانند پرسنل یک شرکت تا کنترل تردد کالا مانند محصولات انبار یک کارخانه را با گیت کنترل تردد rfid، کنترل کرد.

بالاتر اشاره کردیم که این گیت rfid یک گیت ضد سرقت نیست؛ اما، می‌تواند شرایطی را ایجاد کند که سرقت را به حداقل رساند؛ اما در کنار ایجاد امنیت، گیت rfid می‌تواند اطلاعات مواردی که از گیت عبور کردند را در اختیار قرار دهد؛

تصور کنید؛ کنترل ورود و خروج حواله‌های انبار و یا کنترل ورود و خروج افراد به یک انبار مهم دارویی؛ این‌ها اطلاعاتی است گیت rfid را فراتر از هم رده‌های خود قرار می‌دهد.

گیت rfid

اما گیت rfid اطلاعات چه آیتم‌هایی رو در اختیار ما قرار میدهد؟
آیتم‌هایی که تگ rfid به آن‌ها الصاق شده باشد؛ تگ rfid از مهم‌ترین تجهیزات یک سیستم rfid است که می‌تواند هویت منحصر به فردی را برای هر چیز تعریف نماید.

امکانات گیت rfid

گیت rfid علاوه بر قابلیت‌های خود می‌تواند با دیگر تکنولوژی‌ها نیز ادغام شود؛ از جمله این تکنولوژی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گیت rfid با اتصال به سیستم آلارم و یا سایر سیستم‌های اطلاع‌رسانی، می‌تواند فضای امنیتی مد نظر فروشگاه‌ها و حتی انبارهای مهم را فراهم آورد.
  • همچنین ادغام سیستم گیت rfid با مواردی مانند سنسورهای حرکتی می‌تواند اطلاعات بیشتری را در اختیار قرار دهد؛
  • دوربین نیز از جمله مواردی است که می‌تواند با گیت rfid ادغام شود و به محض عبور حتی یک شیء کوچک، دوربین فعال شده و اطلاعات مد نظر را جمع‌آوری نماید.

هر کجا نیاز داشتید تا یک انسان، شیء، کالا و یا هر چیز دیگر را در هر زمانی شناسایی کنید و اطلاعاتی از آن در اختیار داشته باشید، می‌توانید روی RFID حساب کنید.»

RFID Gate

برای آشنایی بیشتر و  سفارش گیت rfid می‌توانید با کارشناسان شرکت آویژه در ارتباط باشید.

پیمایش به بالا