جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مشاوره انبارداری

مشاوره

مشاوره انبارداری از جمله خدمات جدیدی است که شرکت آویژه به تمامی کسب و کارهای بزرگ و متوسط ارائه می‌دهد؛ هوشمندسازی انبار به عنوان یکی از اصلی‌ترین خدمات شرکت آویژه، این توانمندی را در تیم مشاوره انبارداری ما ایجاد نمود تا بر تمامی فرایندهای انبار مسلط و آماده ارائه راهکار باشیم؛ چراکه بهینه‌سازی و تسلط بر فرایندهای انبار پیش‌نیاز هرگونه هوشمندسازی است.

در طی این سالیان از زمان تاسیس شرکت آویژه، در حدود پانصد کمپانی بزرگ و متوسط در کشور، مسائل و چالش‌های خود در زمینه مدیریت انبار را با ما مطرح کرده‌اند و متناسب با نیاز خود در این زمینه، راهکارهای متنوعی در بخش‌های مختلف دریافت کرده‌اند.

نیاز انبار به چک اپ

در مسیر مشاوره انبارداری

شناسایی وضعیت فعلی انبار با استفاده از ابزارها و متدهای روز دنیا و تطبیق آن‌ها با استانداردهای معتبر در این زمینه، فاصله انبار شما با یک انبار بهینه را تعیین خواهد نمود؛ تیم مشاوره انبارداری ما پس از تعیین این وضعیت، راهکارهای خود را جهت دستیابی به وضعیت بهینه در هر بخش ارائه خواهد نمود.

پس از تشریح مساله در خصوص فرایندهای فعلی انبار مانند جانمایی انبار، سیستم‌های نرم‌افزاری، تجهیزات انبارداری، هوشمندسازی انبار و غیره، تیم مشاوره انبارداری ما فرایندهای شما را با جزئیات بررسی کرده و بر این اساس می‌تواند ظرفیت عملیاتی و بهره‌وری را ارزیابی‌ کند؛ به منظور حداکثر کردن بهره‌وری انبار، راهکارهایی را در بخش‌های مختلف ارائه خواهیم نمود؛ اما در مشاوره انبارداری با چه خدماتی مواجه خواهیم بود.

لیست خدمات مشاوره

بهینه سازی فرایندهای انبار

بهینه سازی فرایندهای انبارداری

شاید مهم‌ترین عامل بهینه بودن یا نبود سیستم زنجیره تامین یک سازمان را بتوان بهینه بودن یا نبودن فرایندهای انبار آن سیستم لجستیک معرفی نمود؛ انبار یکی از کلیدی‌ترین عناصر هر سیستم زنجیره تامین است و همراهی سرعت و دقت در فرایندهای آن می‌تواند نتایج بزرگی را خلق نماید.

فرایند ورود به انبار، جانمایی و چیدمان انبار، انبارگردانی و کنترل موجودی، انتخاب کالا و جمع‌آوری حواله، خروج کالا از انبار، بسته‌بندی، بارگیری و در نهایت بازگشت کالا به انبار از جمله مهم‌ترین فرایندهایی است که تیم مشاوره انبارداری با بهینه سازی آن‌ها می‌تواند انبار را با تغییرات جدی مواجه نماید.

وجود یکپارچگی در میان این فرایندها و بهینه بودن آن‌ها، از هدررفت زمان و سرمایه جلوگیری خواهد نمود.

تهیه ساختار داده برداری مهم‌ترین پیش‌نیاز در مشاوره انبار

وجود داده اولین و مهم‌ترین المان برای ایجاد بهبود و انجام بهینه‌سازی است؛ بسیاری از سازمان‌ها نمی‌دانند چه اتفاقی در انبار در حال رخ دادن است و به جای اعداد و ارقام، این افراد هستند که وضعیت را تعیین می‌کنند.

نبود داده باعث می‌شود درک درستی از وضعیت موجود ایجاد نگردد و به همین خاطر، به سختی می‌توان مسیری برای بهبود فرایندهای مدیریت انبار در فرایند مشاوره انبارداری تعریف نمود.

تهیه ساختار داده برداری با مفهوم اینکه چگونه می‌توان دیتای تمیز و دقیق را به صورت مکانیزه از تمامی فرایندهای موجود در انبار جمع‌آوری نمود، یکی از مهم‌ترین خدمات مشاوره انبارداری است؛ داده‌ها سر منشا تحولات بزرگ در انبار خواهند بود.

تهیه ساختار داده
مکانیزاسیون فرایندها

مکانیزاسیون فرایندهای انبار

در بسیاری از انبارها، افراد مشغول انجام فعالیت‌هایی هستند که به راحتی ماشین‌آلات و تکنولوژی‌های روز می‌توانند آن‌ها را به خوبی و با سرعت و دقت بالاتر انجام دهند؛ به‌کارگیری این ابزارآلات تکنولوژی، باعث خواهد شد، نیروی انسانی انرژی و ذهن خود را معطوف مسائلی مهم‌تر همچون تعیین استراتژی‌های انبارداری گرداند.

مکانیزاسیون فرایندهای انبار یکی از شناخته‌شده‌ترین خدمات مشاوره انبارداری شرکت آویژه است؛ شناسایی این موضوع که از چه ابزار تکنولوژیکی با چه روشی برای مکانیزاسیون هریک از فرایندها استفاده گردد تا شاهد نتایج ارزشمند باشیم، در این بخش اتفاق خواهد افتاد.

 به‌کارگیری تکنولوژی‌های روز دنیا مانند RFID، پردازش تصویر، ربات‌ها و یا سنسورهای IOT نیازمند برنامه‌ای از پیش طراح شده است؛ چراکه استفاده از یک ابزار در تمامی فرایندها ممکن است نه تنها موجب افزایش سرعت و دقت نگردد، بلکه فرایند را نیز با کندی مواجه نماید.
برای هر یک از گزینه‌های ذکر شده، نوع و میزان تجهیزات ملزوم و میزان سرمایه مورد نیاز را تعیین می‌کنیم تا ارزیابی خود از هزینه‌های عملیاتی را ارائه کنیم. از این رو ما به تحلیل هزینه/فایده‌ برای طیفی از گزینه‌ها می‌رسیم که به ما اجازه می‌دهد در خصوص گزینه‌های ارجح تصمیم‌گیری کنیم.

مشاوره سیستم مدیریت انبار

به دفعات با سازمان‌هایی مواجه بوده‌ایم که حتی سرمایه‌گذاری‌های سنگینی را به ازای انتخاب سیستم مدیریت انبار (WMS) و یا ERP خود متحمل شده‌اند اما، شاهد هیچ تغییر مثبتی در فرایندهای انبار خود نبوده و برخی حتی دست به تعویض دوباره سیستم‌های مدیریت انبار خود زده‌اند.

عدم آگاهی از مبنای منطقی سیستم‌های مدیریت انبار، عدم بهینه بودن فرایندهای انبار، نبود داده‌های درلحظه، ورود اطلاعات به صورت غیر مکانیزه، نداشتن استراتژی روشن زنجیره تامین، درگیری‌های عملیاتی بین واحدها  عدم توجه به تمامی ذینفعان پروژه از مهم‌ترین دلایل شکست پیاده‌سازی یک سیستم مدیریت انبار است.
فراموش نکنید، بهترین‌های بازار ممکن است بهترین گزینه برای سازمان شما نباشند.

اگر در مرحله تصمیم‌گیری برای خرید یا تعویض یک سیستم مدیریت انبار هستید و یا سیستمی دارید که به صورت بهینه از آن استفاده نمی‌شود؛ می‌توانید روی تیم مشاوره انبارداری ما حساب کنید.
مشاوره سیستم مدیریت انبار ما می‌تواند از طریق موارد زیر به شما کمک کند:

  • تحلیل میزان آمادگی و مطالعات اولیه برای اجرای تغییرات
  • تعیین اهداف و استراتژی پیاده‌سازی سیستم مدیریت انبار
  • طراحی نقشه فرایندها
  • طراحی سیستم مکانیزه انتقال اطلاعات
مشاوره سیستم مدیریت انبار
تحلیل داده ها در داشبورد های مدیریتی

تحلیل داده‌ها و پیاده‌سازی داشبوردهای مدیریتی

شاید مهم‌ترین و جذاب‌ترین بخش مشاوره انبار، برای مدیران سازمان‌ها، بخش تحلیل و آنالیز داده‌ها و نمایش نتایج قابل مقایسه در داشبوردهای مدیریتی است؛ جایی که مدیران بتوانند با چند کلیک از تمامی اتفاقات انبار خود آگاه گردند؛ این اتفاق دیگر یک رویا نیست.

اگر فرایندهای شما بهینه شده‌اند و ساختارهای داده‌ برداری به خوبی جای خود را در میان فرایندهای مکانیزه شده انبار شما پیدا کرده‌اند، زمان آن رسیده است تا نتیجه کار خود را ببینید؛ تیم مشاوره انبار آویژه، با تحلیل و آنالیز داده‌ها، گزارشاتی تحلیل شده در اختیار شما خواهد گذاشت تا بتوانید شاهد تحولات بزرگ در مجموعه خود باشید.

طراحی چیدمان و جانمایی انبار (به زودی)

با در اختیار داشتن فناوری‌های نوین، بررسی استانداردهای این حوزه و همچنین وجود یک سیستم داده محور، این امکان فراهم خواهد شد که بهینه‌ترین شیوه چیدمان در انبار را مبتنی بر داده‌ها ارائه کنیم؛ وجود سیستمی که بتواند پس از ورود کالا به انبار، به صورت خودکار محل جایگذاری آن را در بهینه‌ترین حالت خود، به اپراتور انبار ارائه دهد می‌تواند سرآغاز خوبی برای جمع‌آوری اطلاعات در این بخش و در نهایت بهینه‌سازی فرایند جانمایی انبار باشد.

خدمت طراحی جانمایی و چیدمان بهینه انبار مبتنی بر داده‌ها به زودی در بستر مشاوره انبارداری شرکت آویژه ارائه خواهد شد.

طراحی جانمایی انبار
بهینه سازی فضای انبار

بهینه‌سازی اندازه و فضای انبار (به زودی)

بهینه سازی اندازه فضای انبار نیز از جمله دیگر خدماتی است که به زودی در لیست خدمات آماده ارائه تیم مشاوره انبار شرکت آویژه قرار خواهد گرفت؛ مشاوران انبار ما با در اختیار داشتن اطلاعات در لحظه از انبار مانند داده‌های بخش سفارش، حواله‌ها و موجودی در دوره‌های پر تقاضا و معمولی و تحلیل این اطلاعات قادر خواهند بود اندازه فضای بهینه انبار مورد نیاز شما را به شما ارائه دهند؛ این پیشنهاد می‌تواند دارای جزئیات بیشتری نیز باشد و فضای لازم هر بخش انبار را نیز ارائه دهد.

در آینده‌ای نه چندان دور، ارائه دیگر خدمات مشاوره انبارداری نیز در این بستر فراهم خواهم بود؛ خدماتی مانند تهیه ساختار کدینگ محصولات، طراحی انبار و طراحی الزامات ایمنی انبار از جمله مهم‌ترین این موارد می‌باشند.

از مشاوره تا پیاده‌سازی

وجود تجربه پیاده‌سازی پروژه‌های مختلف، این امکان را به ما داده است تا بتوانیم علاوه بر ارائه خدمات مشاوره انبار، پیشنهادات خود را نیز به مرحله پیاده‌سازی رسانده و تا مشاهده تحولات بزرگ در انبار، در کنار سازمان‌ها بمانیم.

در پایان یک فرم می‌تونه بیاد همراه با یک بنری پشتش که فرم ثبت درخواست مشاوره انبارداری هست؛ توی این فرم باید موضوع نوع مساله انبار هم معلوم باشه و اون دو حالت هم چک شه، اگر چک آپ می‌خوان بتونن انتخاب کن و اگر روشنه هم بنویسن چه مشکلی.

پیمایش به بالا