پروژه انبار rfid در کاشی سینا

راهکار انبار هوشمند rfid در سال 1402 در کارخانه کاشی سینا، توسط شرکت تدبیر داده آویژه پیاده‌سازی شده است؛ در ابتدا به معرفی مجموعه سینا می‌پردازیم و سپس مشکلات این مجموعه و راهکار را بررسی خواهیم کرد.

معرفی مجموعه کاشی سینا

شرکت کاشی و سرامیک سینا در نیمه دوم سال 1374 و با ظرفیت اسمی 4 میلیون متر مربع کاشی افتتاح گردید و به بهره‌برداری رسید.  استفاده از مواد اولیه مرغوب داخلی و خارجی، بهره گیری از چندین آزمایشگاه پیشرفته در زمینه کاشی و سرامیک، طراحی محصولات جدید، تحقیق و توسعه و نیز حضور و تلاش فراوان کارشناسان مجرب و متخصص صنعت سرامیک سینا کاشی را بعنوان تولید کننده برتر داخلی و صادراتی معرفی نموده است.
رشد و گسترش روزافزون کاشی سینا، این مجموعه را با چالش‌هایی در زمینه مدیریت انبارداری مواجه نمود که نهایتا برای رفع این چالش‌ها و دریافت راهکار مدیریت کارخانه، به شرکت آویژه مراجعه کرد.

طراحی راهکار انبار RFID در مجموعه کاشی سینا

ما در شرکت آویژه معتقدیم که تمامی مشکلات از جنس مساله هستند و در نتیجه برای هر مساله‌ای راهکاری وجود خواهد داشت.
تکنولوژی RFID نیز از جمله ابزارهایی است که صرفا برای حل مسائل مختلف طراحی شده است؛ طراحی پروژه انبار RFID مجموعه کاشی سینا نیز با بهره‌مندی از این ابزار صورت گرفته است.

مسائل مطرح شده توسط مجموعه سینا

  • عدم وجود سیستم کنترل گروهی ورود به انبار 
  • وقت‌گیر بودن فرآیند انبارگردانی
  • سرعت پایین فرایندها به‌خصوص فرآیند خروج از انبار

پس از روشن شدن مسائل می‌بایست به دنبال راهکار بود؛ این دقیقا همان مرحله‌ای است که شرکت آویژه، خود را به عنوان یک ارائه‌دهنده راهکارهای rfid (RFID Solution Provider) معرفی می‌کند؛ در این مرحله معین می‌شود که آیا انتخاب فناوری rfid، راهکار مناسبی برای رفع مسائل مطرح شده است یا خیر.

در ادامه با راهکارهای پیشنهادی شرکت آویژه در خصوص حل مسائل مطرح شده توسط مجموعه کاشی و سرامیک سینا آشنا می‌شویم.

راهکارهای rfid پیشنهادی

  • الصاق تگ‌های RFID بر روی محصولات به جهت تخصیص هویت منحصر به فرد به هر محصول
  • استفاده از گیت RFID به جهت کنترل ورود، خروج و جابه‌جایی محصولات در کارخانه
  • استفاده از ریدر پرتابل به جهت جست و جوی کالاها در انبار
  • کنترل کیفیت (QC) و جلوگیری از ورود محصولات به خط تولید (در صورت مردود شدن در المان‌های بازرسی)

شاید در ظاهر راهکارهای پیشنهادی شرکت آویژه، راهکارهای ساده و روشنی به نظر برسد؛ اما پیچیدگی نحوه اجرای پروژه‌های rfid برای تمامی مجریان این حوزه روشن است؛
عدم رعایت نکات مربوط به تکنولوژی rfid، هنگام پیاده‌سازی راهکار، پروژه را با شکست مواجه می‌کند؛ به همین خاطر است که تعداد پروژه‌های موفق موجود زیاد نیست.

سخت افزارهای مصرفی در پروژه انبار داری RFID

سایر پروژه‌های مشابه با پروژه انبارداری RFID
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن