جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پروژه انبارداری rfid در شرکت تهران شیمی

راهکار انبارداری rfid در سال 1397 در شرکت تهران شیمی و توسط شرکت تدبیر داده آویژه پیاده سازی شده است؛ در ابتدا به معرفی این مجموعه تولیدی معظم می‌پردازیم.

معرفی شرکت تهران شیمی

شرکت داروسازی تهران شیمی از برترین شرکت‌های داروسازی ایران، در سال ۱۳۳۵ خورشیدی تاسیس شده است؛ امروزه شرکت تهران شیمی با بکارگیری نوین‌ترین ابزارآلات و تکنولوژی‌های روز دنیا، در جهت تامین محصولات دارویی متنوع، گام بر می‌دارد.

در ادامه نظرات جناب آقای میان‌آبادی، مدیر IT مجموعه تهران شیمی را در خصوص پیاده‌سازی راهکار انبارداری rfid در مجموعه تهران شیمی خواهیم شنید:

پیاده‌سازی راهکار انبارداری rfid در مجموعه تهران شیمی

ما در شرکت آویژه معتقدیم که تمامی مشکلات از جنس مساله هستند و در نتیجه برای هر مساله‌ای راهکاری وجود خواهد داشت.

تکنولوژی RFID نیز از جمله ابزارهایی است که صرفا برای حل مسائل مختلف طراحی شده است؛ شرکت تهران شیمی نیز با آگاهی کامل نسب به مسائل موجود خود در حوزه انبار، از این ابزار به شکلی کاربردی استفاده کرده‌است.

مسئله مطرح شده توسط شرکت تهران شیمی

  •         عدم وجود سیستم کنترل خروج از انبار

کنترل ورود و خروج انبارهای محصول، همواره از دغدغه‌های مدیران انبار بوده است؛ مجموعه تهران شیمی نیز با شناخت کافی نسبت به این موضوع، ابزار مد نظر خود را شناسایی نموده است.

پس از روشن شدن مسائل می‌بایست به دنبال راهکار بود؛ این دقیقا همان مرحله‌ای است که شرکت آویژه، خود را به عنوان یک ارائه دهنده راهکارهای rfid (RFID Solution Provider) معرفی می‌کند؛

در این مرحله معین می‌شود که آیا انتخاب فناوری rfid، راهکار مناسبی برای مساله مطرح شده است یا خیر.

در ادامه با راهکارهای پیشنهادی شرکت آویژه در خصوص حل مسئله مطرح شده توسط شرکت تهران شیمی آشنا می‌شویم؛

راهکارهای rfid پیشنهادی و پیاده سازی شده

  • پیاده‌سازی سیستم پالت ترکینگ (Pallet Tracking) یا راهکار انبارداری rfid به جهت بهینه سازی هزینه‌ها
  • استفاده از تگ های چند بار مصرف جهت الصاق روی پالت ها
  • استفاده از ریدر پرتابل جهت کنترل ورود و خروج به انبار محصول

در مجموعه تهران شیمی، با توجه به شرایط موجود، راهکار پالت ترکینگ یا راهکار انبارداری rfid جایگزین راهکار تگینگ تمامی کالاها شد؛ در این راهکار تمامی کالاهای موجود بر روی یک پالت، بر اساس تگ پالت خود شناسایی و ردیابی خواهند شد.

شاید در ظاهر راهکارهای پیشنهادی شرکت آویژه، راهکارهای ساده و روشنی به نظر برسد؛ اما پیچیدگی نحوه اجرای پروژه‌های rfid برای تمامی مجریان این حوزه روشن است؛

عدم رعایت نکات مربوط به تکنولوژی rfid، هنگام پیاده‌سازی راهکار، پروژه را با شکست مواجه می‌کند؛ به همین خاطر است که تعداد پروژه‌های موفق موجود زیاد نیست.

شرکت آویژه از پس این مهم بر آمده و فناوری rfid به ابزاری کارآمد برای مجموعه تهران شیمی تبدیل شده است.

نتایج استفاده از راهکار انبارداری rfid در مجموعه تهران شیمی

شاید مهم‌ترین نتیجه را بتوان حل مساله مطرح شده توسط مجموعه تهران شیمی دانست، اما اگر بخواهیم نتایج پیاده‌سازی راهکار انبارداری rfid در مجموعه تهران شیمی برشماریم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کرد:

  • کنترل مکانیزه ورود و خروج
  • افزایش دقت و سرعت در فرایند های انبار محصول

سخت افزارهای مصرفی در پروژه انبارداری rfid

سایر پروژه‌های مشابه با پروژه انبارداری rfid

پیمایش به بالا