ویدیو ها

بهبود مدیریت حمل و نقل عمومی با استفاده از RFID

خلاصه مطلب

  • همه ما دوست داریم که بدانیم جدول زمانی حرکت اتوبوس ها و قطارها چگونه است و وسیله بعدی کِی می رسد. در این ویدیو می توانیم یک نمونه موفق از استفاده RFID جهت بهبود مدیریت حمل و نقل عمومی را ببینید.

همگی ما تابلوهای ایستگاه های BRT که زمان ورود اتوبوس به ایستگاه را نشان می دهند، دیده ایم. و می بینیم که آنچه آنها نمایش می دهند، نادرست است و کارآیی ندارد. و همواره منتظر ورود اولین اتوبوس هستیم تا سوار آن شویم. در حالی که اگر بدانیم اتوبوس بعدی کی می آید، شاید کمی صبر کنیم و خود را به زور در اتوبوس جا نکنیم. همه ما دوست داریم که بدانیم جدول زمانی حرکت اتوبوس ها و قطارها چگونه است و وسیله بعدی کِی می رسد.

یکی از راه های اجرای این کار استفاده از فناوری RFID است. با استفاده از این فناوری می توان تمام اتوبوس ها را پایش کرد و برنامه زمانبندی آنها را به دقت اجرا کرد. با این کار می توان به مسافران برای برنامه ریزی و رسیدن به مقصد کمک کرد و عملکرد رانندگان اتوبوس را رصد کرد. با این فناوری می توان وسایل نقیله را در مسیرشان تحت نظر گرفت و فهمید که هر کدام در کجای مسیر قرار دارند و به این ترتیب زمان ورود آنها به ایستگاه بعدی مشخص می گردد.

در این ویدیو می توانیم یک نمونه موفق از استفاده RFID جهت بهبود مدیریت حمل و نقل عمومی را ببینید.

منبع
Motorola RFID

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *